Вулик з фанери

Вулик з фанери

Ви початківець бджоляр або людина, яка вже досить давно займається бортництвом? Ви не хочете витрачати серйозні кошти на придбання магазинних вуликів, або вони з якихось причин вас просто не влаштовують (своєю конструкцією, габаритами, вагою)? Вулик з фанери, який можна зробити досить швидко своїми руками, може стати для вас цікавим і відповідним за багатьма параметрами рішенням.

У чому ж переваги подібної власноруч зробленою конструкції і чи не буде вона поступатися традиційним промисловим варіантів по ефективності? Вулик з фанери і пінопласту має безліч плюсів, серед яких:

· Надійна і міцна конструкція;

· Достатня для комфорту бджіл сухість і теплота всередині;

· Фанера - екологічний матеріал, нешкідливий для бджіл, чудово підходить для зведення вуликів;

· Доступність матеріалу, легкість конечнойконструкціі, простота монтажу і демонтажу при переїзді і при транспортуванні.

Вулик з фанери для новачка стане першим кроком в освоєнні професії, а для професіонала - додатковою підмогою в розведенні і переселення бджолиних сімей. Пінопласт, який використовується при будівництві вуликів з фанери, грає роль утеплювача для збереження тепла всередині. Сама фанера має багатошарову структуру, тому досить добре тримає тепло і не пропускає холод. Якщо ви додатково утеплите вулик по зовнішньому периметру пінопластом товщиною 50 мм, який обшиєте ще одним шаром фанери - вашим бджолам ніщо не загрожуватиме навіть в серйозні морози, і ви завжди зможете забезпечити свою сім'ю таким якісним і корисним продуктом, як мед.

Майте на увазі - не рекомендується використовувати волокнисті матеріали типу мінеральної вати, клоччя  вовни для утеплення вашої конструкції. Вони мають свій специфічний запах, на який бджоли гостро реагують, а також перешкоджають нормальній циркуляції повітря по вулику.

Зібралися зробити вулик із фанери своїми руками, але не знаєте, який варіант конструкції вибрати? Для початківця підійдуть найпростіші конструкції, такі як, наприклад, двокорпусний вулик. Його креслення досить прості і ви можете завантажити їх із інтернету в різних варіаціях. Для безпосереднього виготовлення конструкції будуть потрібні тільки мінімум інструментів: дриль, лобзик, шуруповерт, саморізи, клей, наждак і трохи вашої старанності.

Збираючи разом деталі конструкції, необхідно переконатися в тому, що бджолам ніщо не заважає всередині (не стирчать шурупи, відсутня будівельне сміття і патьоки клею і так далі). Такі деталі можуть здатися незначними, але досвідчені бджолярі знають - в цій справі не буває дрібниць і, щоб отримати максимальний результат, необхідно якісно підготувати ідеальне бджолине житло. Ставите питанням, як зробити вулик з фанери? Ви вибрали правильний матеріал, який полегшить вам перші кроки в освоєнні професії бортника, а для ваших бджіл стане ідеальним житлом.