Утеплення підлоги на балконі за допомогою фанери

Утеплення підлоги на балконі за допомогою фанери

Вирішивши влаштувати із квартирної лоджії затишне місце для відпочинку, неминуче доведеться вирішувати питання вибору статевого покриття. Утеплення підлоги на балконі за допомогою фанери - це той чудовий спосіб пристрою стяжки, який вирішує відразу кілька завдань: вирівнювання, енергозбереження та комфорт на лоджії.

Фанера – просто та комфортно

Натуральне дерев'яне покриття для підлоги завжди надає приміщенню атмосферу затишку. Листова фанера при цьому доступна за ціною і проста в роботі. Крім того, цей матеріал має відмінні властивості по міцності та гнучкості.

Порядок утеплення підлоги на балконі за допомогою фанери

Обов'язково підготуйте чорнову бетонну підлогу під укладання: закладіть усі шви, тріщини та стики цементним розчином і пройдіться підходящою ґрунтовкою. Якщо на балконі є якісь старі підлоги, їх краще демонтувати. Якщо підлога міцна, то влаштовувати утеплення підлоги на балконі за допомогою нової фанери будет легко.

Далі, устеліть підлогу та стіни фольгованим ізолоном, сріблястою стороною всередину приміщення. Цей шар дасть ефект термосу і зберігатиме температуру приміщення. Листи укладаються внахлест.

Бруски, які будуть використовуватися як лаги, необхідно обробити антисептичним просоченням і протипожежним розчином. Перевірте лаги на рівність і відсутність вад. Брус завтовшки не менше 30 см і висотою не менше 70 см укладається вздовж лінії балкона. Лінії бруса укладаються з відривом 0,5 – 0,6 м друг від друга; 1-шу лінію кладуть з відривом 5 – 6 див від основний стіни.

Закріплювати лаги починають із найвищого рівня підлоги. Визначити його нескладно з допомогою будівельного рівня. Заздалегідь просвердліть у брусі технічні отвори. Засвердлюють лаги так, щоб анкер входив у бетонну основу на 6 – 7 см. Підкладаючи під брус шматочки дерева, встановіть його горизонтально і закріпіть анкерними болтами.

У секції, утвореній довгими лагами та перемичками, укладіть будівельний утеплювач. Для цього можна використовувати аркуші пінопласту або мінеральну вату.

Фанера не повинна щільно лягати до стіни. При нарізанні листових частин врахуйте, що проміжок повинен бути близько 5-7 мм. Закріпіть листи на решетуванні, при цьому відстань між шурупами повинна бути не більше 25 см. Самонарізи з плоскими капелюшками притопіть в площину фанери десь на 1 мм.

Які питання можуть виникнути при утепленні балкону фанерою 

Як говорилося, утеплення підлоги на балконі за допомогою фанери, як натурального матеріалу потребує уваги до декількох дрібниць. Щоб вона не змінила своїх габаритів через час, а також для покращення її властивостей допоможе виконання кількох простих дій. 

  1. Перед укладанням листи краще витримати за умов подальшої експлуатації. Забравши товар зі складу, залиште матеріал у кімнаті. В ідеалі термін акліматизації складає тиждень. Якщо склад був опалюваним, час можна скоротити. При цьому тримати листи необхідно виключно горизонтально.
  2. Вирішивши використовувати фанеру на балконі, що не опалюється, варто поліпшити її вологостійкість. Для цього просочіть листи розчином на основі полівінілацетату. Просочення проводять у кілька прийомів до тих пір, поки на звороті не з'являться плями. Процедуру необхідно виконати з обох площин. Сушимо теж горизонтально протягом 4 днів.
  3. За бажання створити малюнок з частин фанери, не стикуйте шматки стороною розпилу. Щоб не переплутати при укладанні, складіть чорновий варіант та пронумеруйте частини в порядку розміщення.