Фанера вологостійка - стійкість до впливу вологи різних видів фанери

Фанера вологостійка - стійкість до впливу вологи різних видів фанери

Вологостійкість фанери - значуща характеристика матеріалу, на яку важливо звернути увагу в процесі вибору. Залежить вона від типу деревини і клейового складу, який був застосований при виробництві. Фанера вологостійка - матеріал, який здатний відштовхувати вологу, завдяки просоченню спеціальними речовинами.

Вологостійкі властивості характерні в тій чи іншій мірі кожному виду фанери, представленому на ринку. За Ступені стійкості до дії вологи цей матеріал прийнято розділяти на 3 основні групи:

ФК;

ФСФ;

ФСФ ламінована.

Фанері ФК властива середня вологостійкість, її використовують в основному усередині приміщення: меблева галузь, створення столярних конструкцій. Завдяки відмінним показникам водостійкості фанери ФСФ, для обробки якої використовують фенолформальдегідні склади, її можна застосовувати для спорудження опалубки або покрівлі. Ламіновану фанеру масово використовують в меблевій галузі, для обробки салону авто, виготовлення тари, в суднобудуванні і в інших сферах. Березова ламінована визнана найбільш міцною і водостійкою, тому її часто можна зустріти в суднобудуванні і авіапромисловості. Для побутових потреб її практично не застосовують через високу вартість.

Стійкість до впливу вологи різних видів фанери:

Ламінована водостійка - краще рішення для будь-яких видів робіт. Особливі властивості їй додає спеціальне плівкове паперове покриття, яке просякнуте меламінів смолами і фенолами. Це наділяє матеріал не тільки прекрасною стійкістю до дії води, але і впливу хімічних речовин. Фанера водостійка має широку сферу застосування: зведення опалубок, дахів, стін, укладання підлоги, судно-, вагоно- і автобудування, облаштування внутрішніх приміщень, меблева галузь.

Водостійка ФСФ - проводиться із застосуванням фенолформальдегидной клейового складу. Така вологостійка фанера отримала масове використання в процесі проведення зовнішніх робіт. Складно знайти більш якісний і доступний за ціною матеріал для виготовлення опалубки або лісів. Затребувана вона і в сфері судно-і автобудування.

Березова ФК - не відрізняється високою вологостійкістю, тому її краще не використовувати при зведенні покрівлі і для зовнішньої обробки. Але все ж ця фанера вологостійка, тому її можна сміливо застосовувати при облаштуванні внутрішніх приміщень з підвищеною вологістю. Даний матеріал відрізняється красивою текстурою і якісної поверхнею. До того ж він визнаний найбільш екологічним.

Шпонована - затребуваний деревно-плитний матеріал. Використовують натуральний шпон, вироблений з берези, ясена, дуба і бука, а також модифікований шпон, який наклеюють на лист фанери. Матеріал екологічно чистий, надійний і вологостійкий. Справа в тому, що для виробництва шпонованой фанери пускають в хід водостійку ФСФ вищих сортів з гладкою поверхнею. Така вологостійка фанера в основному використовується в процесі декору приміщень і в меблевій галузі.