Виготовлення 3-D світильників із фанери своїми руками

Виготовлення 3-D світильників із фанери своїми руками

3-D світильник з фанери, на думку фахівців, можна зробити самостійно, так як фанера -- це відмінний матеріал для оригінальних виробів, він має багато різновидів і буває різної товщини, що дає можливість широкого застосування цієї сировини. Маючи невеликий досвід роботи з лобзиком та іншим потрібним інструментом, кожна людина здатна зробити освітлювальний прилад із фанери.

Важливо! Фанера, це матеріал, з яким легко працювати, є можливість створення оригінальних ламп із застосуванням натурального матеріалу. Необхідно мати досвід та знання електротехніки.

Фанера вибирається багатьма умільцями неспроста, оскільки:

  • матеріал легко обробляється;
  • за допомогою лобзика можна вирізати фігуру будь-якої форми;
  • фанера піддається випалюванню;
  • із цього матеріалу можна створити ажурні візерунки для декорування світильника.

Коли людина має навичку роботи з електричним лобзиком, їй простіше своїми руками створити ефективний декор для інтер'єру свого будинку чи квартири.

Що потрібне для виготовлення 3-Д світильників з фанери ?

Щоб виготовляти дизайнерські 3-Д світильники з фанери, з ажурним оформленням з дерева, або торшер, треба використовувати не товстий матеріал, щоб він надавав легкість освітлювальному устрою. Для цього треба підготувати тонкий фанерний лист, товщина до 4 міліметрів, а для основи можна використовувати фанеру товщиною 10 міліметрів, а також наступний інструмент:

  1. Лобзик електричний, з ним легко обробляти матеріал.
  2. Мати набір пилок для лобзика.
  3. електричний дриль та набір свердлів різного діаметру.
  4. Невеликий молоточок.
  5. Папір наждачний різної зернистості для обробки поверхонь деталі.
  6. Придбати клей казеїновий або столярний можна використовувати і ПВА для деяких випадків.

Можна пофантазувати над зовнішнім виглядом нашого освітлювального приладу, втілити креативні ідеї та додатково підготувати фарбу та лак. Коли є бажання дерев'яної поверхні надати оригінальні візерунки, знадобиться паяльник. Потрібно не забувати і про електричну начинку для нашого виробу, фахівці радять застосовувати такі елементи, це:

  • гнучкий провід та економну лампу, або купити готову електричну схему;
  • експерти для освітлювального приладу (бра або люстри) зробленого самостійно, рекомендують застосовувати світлодіодні лампи, вони не дають тепла, економічні.

Важливо! У саморобних виробах освітлення з дерева забороняється застосовувати як джерело світла лампу розжарювання, вона має властивість нагріватися і віддавати тепло, є ризик займання дерев'яних деталей освітлювального пристрою, зробленого з фанери своїми руками.

Етап підготовки 

Починаючи працювати над освітлювальним приладом, це може бути люстра з фанери, треба завжди намагатися створити простий пристрій, щоб було не так багато деталей, але навіть у цьому випадку треба робити креслення або завантажити вже готовий з інтернет ресурсів.

У підготовчий етап входить створення зовнішнього вигляду 3-D світильника із фанери освітлення на папері, а також докладні креслення на кожну деталь та електричну схему включення виробу. Експерти рекомендують робити креслення для дерев'яних деталей у натуральну величину. Це необхідно для визначення його зовнішнього вигляду, потім деталі можна вирізати та склеїти, а також подивитися на макет та зробити правки, потім він розбирається та переноситься для вирізання на фанеру.

Моделі 3D світильників з фанери для самостійного виготовлення

Фахівці не радять починати експерименти зі створення 3D світильників із фанери зі складних конструкцій, вся родзинка та вишуканість може бути у простоті виробу. Настільна лампа з фанери у вигляді звичайного короба має отвори для промінчиків світла відмінно додасть затишку в приміщення.

У цьому виробі можна при дотриманні правил технічної безпеки на певній відстані за вимогами електричної та пожежної безпеки розташувати патрон для лампи з жовтим, теплим світлом, але краще застосувати енергозберігаючі лампочки, які не дають сильного нагріву стінкам фанери, або застосувати світлодіодну лампочку.

У цьому виробі увага приділяється щільності стикування по кутах деталей фанерного абажура лампи, щоб на стиках не проникало світло, тоді можна створити незвичайні світлові малюнки через просвердлені отвори в коробі.

Оригінальні 3-Д світильники

3-Д світильник з фанери із застосуванням комбінованих елементів із тканини підійде до інтер'єру будь-якого приміщення. В основі виробу? фанера, необхідно зробити підтримуючі рейки та тканину для бічних сторін. Такого виконання декоративні світильники можна робити різними за величиною, мінімальним розміром вважається 150 міліметрів висота бокової сторони настінного освітлювального пристрою, а максимальна висота сторони 350 міліметрів робиться, коли приміщення об'ємне і велике.

Порядок дій:

  • готуємо потрібного розміру рейки;
  • збираємо рейки за обраною схемою, це 2 бічні сторони + верх;
  • основа робиться з фанерного листа, до нього кріпимо нижню основу з патроном для лампочки;
  • в якості електричного дроту для настінного бра фахівці рекомендують використовувати провід з вимикачем, його підключаємо до патр.перевіряємо у роботі зібрану схему, якщо все функціонує, проводимо остаточне складання виробу;
  • всі деталі з'єднуються між собою столярним клеєм, після висихання обтягуються бічні сторони тканиною.

Вибираючи на ресурсах мережі вироб для самостійного виготовлення, фахівцями рекомендується звертати увагу дизайнерів приміщень на пропоновані функціональні можливості освітлювального пристрою, проаналізувати в яких обставинах ви плануєте застосувати освітлювальний прилад, чи підійде він по міцності, і чи не зіпсує він дизайн приміщення.

Рекомендації

Дерев'яні 3D  світильники  з фанери притягують до себе погляд і дають затишок у будинку через матеріал, з якого виготовлений каркас або абажур, він натуральний, має природну красу. Саморобні світильники із фанери завжди можуть бути елементом будь-якого інтер'єру, вони лише доповнюють створену гармонію у будинку. Працюючи над вибраним виробом завжди необхідно мати для цього потрібний інструмент, а також завжди відображати задуманий виріб на папері, а потім переносити реальні деталі.