Сорти фанери

Сорти фанери

Перш ніж купити фанеру потрібно розібратися в її видах, сортах та особливостях призначення. Існує загальноприйнятий поділ фанери на сорти. Всі сорти фанери і їх характеристики прописані в ДЕСТ і повинні строго дотримуватися при виробництві.

Основна відмінність між сортами фанери полягає в наявності певних дефектів деревини та їх кількості. Також тут обговорюються недоліки того чи іншого сорту фанери при її обробці. Фахівці розрізняють чотири основні сорти фанери, кожному з яких відповідає певне маркування.

Сорт фанери ВСорт фанери В (I) - найвищий і найкращий. У даному сорті на лицьовому шарі шпону допускається наявність великих світлих (розміром до 10 мм) та темних сучків (розміром до 6 мм). Фанера такої якості відмінно підходить для покриття прозорим лаком. При цьому великі сучки ще більше підкреслюють натуральність матеріалу. У першому сорті фанери неприпустимі тріщини і отвори від сучків, що випали. Будова самої деревини на лицьовій поверхні фанери має бути наближеною до ідеалу. Допустимі відхилення до 10%.
Сорт фанери ВВСорт фанери ВВ (II) - трохи нижчої якості, допускаються трохи більше похибок. Так, в даному сорті фанери можна зустріти світлі сучки будь-яких розмірів і темні до 20 мм. Крім того, дозволяється наявність отворів від сучків до 6 мм, невеликі тріщини. Також допустимі природна зміна кольору і несправжнє ядро, але вони повинні залишатися в межах 25% від загальної поверхні листа. Фанеру другого сорту можна покривати фарбами та іншими напівпрозорими матеріалами, облицьовувати шпоном з більш дорогих порід дерева.
Сорт фанери СРСорт фанери СР (III) - досить високої якості, проте його рідко використовують в якості облицювальної поверхні, тому що він містить деякі похибки і не може передати всю природну красу деревини. Даний сорт фанери зазвичай покривають фарбою або непрозорою плівкою. Тут зміна ядра і кольору лицьової частини дозволені до 50%.


Сорт фанери ССорт фанери С (IV) - найнижчий за ціною і якістю. Найчастіше його застосовують для будівельних робіт, де зовнішня складова не має значення. Цей сорт фанери не має строгих критеріїв, допускається навіть ремонт тріщин і отворів за допомогою вставок.

Сорт не впливає на розмір листа фанери, тому ви не обмежені у своєму виборі. Ви можете купити фанеру необхідного вам розміру та відповідної якості. Однак звертайте увагу на вказане маркування. Якщо позначення на вашій фанері відрізняються від зазначених нами вище, значить, вона не відповідає ДЕСТ. Остерігайтеся підробок.