Човен з фанери своїми руками

Човен з фанери своїми руками

Бути власником готової лодки може не всякий любитель рибалки, оскільки ціна на неї зачастую кусання. Мало того, незначні конструкції проданих лодок відповідають вимогам клієнтів. Особливо в магазинах пропонують надувні моделі, вони недостатньо потрібні, так як у сложних умовах можуть виявитися порушені. Ось чому багато хто висловлюється, що лодка з фанери своїми руками  — найкращий вибір для рибалки.

Відповідно до думки завзятих рибалок і шанувальників відпочинку на воді, човен з фанери має такі плюси:

• Кінцева конструкція має невелику вагу, що особливо важливо, коли до водосховища потрібно подолати невелику відстань пішки. Вага полегшеного варіанту фанерного човна - 10-15 кг. При будівництві човна згідно каркасною технологією вага конструкції складе 60 кг;

• Конструкції з фанери мають компактність, особливо невеликі моделі - плоскодонки. У зимовий період їх запросто можна розмістити в гаражі;

• Місткість. Човни середніх розмірів розраховані на двох осіб, причому люди всередині них не обмежені в своїх діях. Каркасні моделі вміщають до 5 чоловік, виконані вони з дощок, а для обшивки використовується фанера для човна;

• Легкість у використанні і надійність конструкцій.
Базовий матеріал для будівництва - водостійка фанера для човнів. Підійде так само як шліфована фанера, так і ламінована.
 Лист матеріалу використовується досить великий, розміром 2500х1250мм, при цьому площа його становитиме 3.125 м². Згідно призначенням вибирають і товщину листа: 

• Дно - 6-12 мм. Коли обрана ламінована фанера, вона повинна мати антиковзаюче покриття, його найменування - «сітка / гладка».
• Стінки - 4-6 мм.
• Поперечні зв'язку, що роблять конструкцію жорсткіше - 12 мм.
При виготовленні підлоги для кільової моторного човна застосовується ламінована фанера ФСФ, покриття - сітка / гладка. Лист береться товщиною в 9мм. Настил для дна роблять знімним, складається він з таких елементів:
• Фанера вологостійка ФСФ (сітка / гладка);
• Прямокутні шматки фанери, їх поміщають в підготовлені тканинні кишеньки з ПВХ. Зрізи фанери попередньо покривають епоксидним лаком.

 Вибір човна залежить від вас, але якщо ви зважилися побудувати її своїми руками, тоді зробити це можна завдяки компанії «Строй-Трейд». У нас ви в будь-який момент зможете купити фанеру вологостійку розміром в 2500х1250 або 3000х1500, товщина листів від 6 до 15 мм.
Човни, побудовані з нашої фанери, прослужать вам довгі роки.