ДСП чи фанера для підлоги - який матеріал вибрати?
Перш ніж розпочати укладання лінолеуму або паркету підлогу необхідно підготувати та максимально вирівняти. Як основу для підготовки найчастіше вибирають ДСП або фанеру. І кожен частіше вирішує самостійно який із матеріалів більш переважний у випадку з конкретним об'єктом.
Склад та структура матеріалів. У чому переваги?
Основою як ДСП так і фанери є дерево, але за рахунок відсоткового співвідношення кількості клею в цих двох типах матеріалів - фанера вважається більш натуральною і має менший відсоток.
➤Фанера складається зі шпону, тонких деревних листів товщиною від 0,1 до 10 мм, спресованих і склеєних між собою. Висока стійкість та достатня пружність фенолформальдегідних сполук дозволяють забезпечити високі технічні властивості матеріалу, а також достатню вологостійкість.
➤ДСП (деревно-стружкова плитка) виготовляються з відходів деревного виробництва, на кшталт стружок, тирси та відхідних шматочків. Всі залишки змішуються в одній ємності з клеєм, а потім формуються листи шляхом проходження через прес.
Вибираючи ДСП або фанеру для чорнової підлоги, додатково варто враховувати характеристики матеріалів:
- Фанера відмінно підходить як чорновий, так і чистовий варіант підлоги, який Ви зможете розкрити лаком.
- ДПС має погану вологостійкість, тому, якщо ремонт планується в кімнатах з високою вологістю. Найкращим вибором за цих умов стане фанера ФК.
- Фанера має міцну структуру і більш довговічна в експлуатації, ніж у ДСП.
- Незважаючи на всі негативні якості ДСП має гарну шумоізоляцію та термоізоляційні властивості.
- Якщо питання все ж таки грунтується і на ціні, то однозначно ДСП стане більш економічним варіантом.
Спираючись на ці характеристики, ви зможете вибрати для себе ДСП або фанера для чорнової підлоги - самостійно. Виходити варто з конкретних завдань та бюджету.
Влаштування чорнової підлоги з ДСП або фанери
Плити ДСП або фанери можуть укладатися, як чорнова підлога, на старе дерев'яне покриття, бетонну стяжку або лаги для плитного матеріалу. Плити добре укладаються на стару підлогу за допомогою шурупів або клею. Однак є утворення порожнистих областей між листовим матеріалом та старим покриттям. Тому попередньо краще відшліфувати стару поверхню та вивести весь рівень підлоги.
Працюючи з підлогою з бетонної стяжки варто почати з припасування листів матеріалу так щоб відстань між стіною і крайньою плитою не більше 2 см. Між безпосередньо самими плитами - 2-3 мм. Плити викладаються за принципом цегляної кладки для стійкості матеріалу у нерухомому стані. Наносити клей варто безпосередньо на саму стяжку, а потім закріплювати дюбелями.
Важливо врахувати, що будь-який матеріал з дерева перед роботою варто обробити антисептиками та оліфою. Далі дати матеріалу повністю висохнути.